Kojenie so sebou nesie mnoho výhod nie len pre novorodenca, ale aj samotnú mamičku. Pre dieťatko je tou najprirodzenejšou výživou, ktorá vo svojom zložení poskytuje bábätku potrebné nutrienty, ktoré sú významné hlavne v prvých 6 mesiacoch od narodenia. Tento proces však môžu skomplikovať rôzne ťažkosti. Našťastie na trhu existujú rôzne pomôcky, ktoré zabezpečia komfortnejší a bezproblémový priebeh. Pozrime sa na najčastejšie využívané pomôcky.

Podprsenka na kojenie prináša väčšiu diskrétnosť a pohodlie nie len pri kojení ale aj samotnom nosení. Podprsenky sú vytvorené z mäkkých a elastických materiálov, ktoré dodávajú dostatočnú podporu a zároveň vytvárajú čo najmenší tlak na prsia. V našej ponuke môžete nájsť širokú škálu strihov, veľkostí a štýlov dojčenských podprseniek.

Tampóny do podprseniek pomáhajú absorbovať nadbytočnú laktáciu dojčiacich matiek. Poskytujú pocit suchosti a vyrábajú sa z priedušných materiálov. Okrem toho slúžia ako ochrana a vďaka lepiacim prúžkom zaisťujú komfort pri nosení. V našej ponuke nájdete širokú škálu tampónov do podprseniek rôznych tvarov, farieb a veľkostí.

Prsné klobúčiky sú náustky, ktoré využívajú mamičky pri kojení ako ochranu pri boľavých či podráždených bradavkách. Sú vyrobené z mäkkých materiálov, ktoré eliminujú podráždenie a zabraňujú treniu o textílie. V našej ponuke nájdete rôzne veľkosti a tvary prsných chráničov.

Odsávačky mlieka sa v dnešnej modernej dobe tešia veľkej popularite. Táto pomôcka uľahčuje obdobie kojenia každej mamičky hlavne v prípade, ak má nadbytok mlieka. Odsávačky delíme na manuálne a elektrické. Voľba správnej odsávačky záleží od preferencií matky. Pravidelným odsávaním udržiavate produkciu mlieka aj bez prítomnosti bábätka. V našej ponuke nájdete rôzne variácie odsávačiek.

Sáčky na mlieko sú svojim tvarom a objemom praktickým pomocníkom by skladovaní a zamrazovaní mlieka. V našej ponuke nájdete sáčky na mlieko s praktickým dizajnom vďaka ktorému docielime jednoduchú manipuláciu s materským mliekom.

Vankúš na kojenie je výborným pomocníkom už počas tehotenstva. Pri spaní poskytuje výbornú oporu pre bruško, čím docielime nižší tlak na chrbticu. Vďaka svojmu ergonomickému tvaru zvyšuje komfort a udržanie správnej polohy bábätka pri kojení. V našej ponuke nájdete širokú škálu vankúšov na kojenie a obliečok rôznych, tvarov, veľkostí a zaujímavých vzorov.

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *