Prvé kúpanie bábätka je jedným z najvýznamnejších momentov všetkých rodičov. Novopečení rodičia však môžu cítiť strach a nervozitu pri predstave manipulácie krehkého telíčka bábätka pri jeho prvom kúpeli. Využitím vhodných pomôcok a rád však môže prebehnúť kúpeľ novorodenca bez zbytočných komplikácií. Pozrime sa na najčastejšie využívané pomôcky a informácie k ich používaniu.

Anatomická vanička je svojim tvarom špeciálne navrhnutá pre väčšie pohodlie pri manipulácii s bábätkom. Pri výbere z našej ponuky si okrem širokej škály farieb vaničky môžete vybrať aj z viacerých veľkostí a možnosti výberu typu s výpustom pre pohodlnejšie vypúšťanie vody.

Držiak na vaničku je praktickým pomocníkom pre všetkých rodičov. Vďaka stojanu sa už viac nemusíte ku vaničke krčiť, čo vám zaisťuje nie len väčší komfort ale aj lepší prístup k Vášmu bábätku, pretože je vanička v ideálnej výške.

Lehátko do vaničky je výborným pomocníkom na udržanie správnej polohy bábätka. Na trhu sa momentálne môžeme stretnúť s viacerými variáciami lehátiek. Jedným z hlavných rozdielov je materiál, z ktorého je lehátko vyrobené. V našej širokej ponuke si podľa vlastných preferencií môžete vybrať z troch možností:

  1. Plastové lehátka do vaničky
  2. Látkové lehátka do vaničky
  3. Molitanové lehátka do vaničky

Detský teplomer je významnou pomôckou pri príprave kúpela. Ideálna teplota vody u novorodenca je 37 stupňov. Zároveň by sa teplota miestnosti mala pohybovať okolo 25 stupňov.

Nádobka na umývanie je náhradou sprchovej hlavice, ktorej tlak vody nie je pre krehké bábätko vhodný. Uľahčuje opláchnutie tela a vlasov a zamedzuje vniknutiu vody do očí bábätka. Zároveň ho môžete využiť aj u väčšieho dieťatka ako jednu z hračiek pri kúpaní. V našej ponuke môžete nájsť viacero variácií a farebných kombinácií nádobiek na umývanie vlasov.

Detské hubky na umývanie sú vytvorené s dôrazom na jemnú pokožku novorodenca. V našej ponuke máme okrem hubiek vyrobených z jemnej peny na výber aj žinky, ktoré máme k dispozícií vo viacerých prevedeniach. Výber je na vašej osobnej preferencii.

Detské osušky sú vyrobené z príjemných a absorbovateľných materiálov, ktoré nepodráždia jemnú detskú poožku. Na našom e-shope nájdete rôzne tvary týchto osušiek, ktoré sú prispôsobené na zabalenie vášho bábätka, čo mu dodá príjemný pocit bezpečia, ktoré mu pripomenie mamine bruško.

Dúfame, že vám tento článok pomohol pri výbere najvhodnejších pomôcok na kúpanie pre vaše bábätko a zároveň zodpovedal niektoré vaše otázky. Všetky začiatky sú komplikované, no práve na tieto momenty budete s úsmevom na tvári spomínať a úprimne sa radovať. 🙂

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *